Gymnázium Františka Živného v Bohumíně - Rozvíjej se, žij, studuj u nás

Pro studenty Pro uchazeče Pro veřejnost
  • úvodní strana
  • úspěchy, soutěže, turnaje
  • nástěnka
  • co se děje ve škole
  • exkurze, výlety, kurzy
  • suplování
  • plán akcí
  • jídelníček
  • školní rok
  • předměty
  • web aplikace
  • e-twinning
  • zaměstnanci
  • mimoškolní aktivity
  • prevence
  • maturita
  • vysoké školy
  • e-tablo
  • bazar
  • fotogalerie
  • dokumenty školy
  • ochrana osobních údajů
  • polytechnické vzdělávání

  • co se děje ve škole

    Sportovní dopoledne GFŽ

    V pondělí 27. listopadu jsme se nemohli učit - z provozních důvodů (malování), takže jsme pro naše studenty připravili sportovní dopoledne. Žáci si mohli vybrat z těchto aktivit:

    Nabídka turnajů pro primu, sekundu a tercii

    - turnaj v badmintonu – dvouhry, neomezený počet párů, bez omezení pohlaví - zúčastnilo se 23 párů

    - turnaj v přehazované -  každá třída může nominovat neomezený počet šestičlenných týmů - zúčastnilo se 6 týmů

     

    Nabídka turnajů pro kvartu a žáky z celého vyššího gymnázia

    - turnaj v ledním hokeji – 4x4 menší hřiště, týmy nemusí být složeny z žáků jedné třídy - poskládaly se 3 týmy

    - volné bruslení - 30 žákyň a žáků

    - turnaj v badmintonu – každá třída maximálně tři páry hráčů/hráček, bez omezení pohlaví - zúčastnilo se 22 párů

    - turnaj v trojkovém volejbalu – každá třída maximálně dva týmy, v každém týmu alespoň jedna dívka - zúčastnilo se 12 trojic

    A jak den probíhal? Zahájení proběhlo ve sportovní hale odkud se žáci hrající přehazovanou přemístili do školní tělocvičny a žáci hrající turnaj v hokeji nebo účastníci volného bruslení se přemístili na zimní stadion. Ve sportovní hale na čtyřech kurtech hráli badminton žáci vyššího gymnázia a na čtyřech hřištích i žáci nižšího gymnázia. Na travnaté ploše se hrál turnaj v trojkovém volejbalu. Turnaj v badmintonu probíhal dle plánu a těsně po 12 hodině jsme mohli vyhlásit vítěze. Bohužel u trojkového volejbalu jsme - pořadatelé, trochu podcenili čas, za což se omlouváme, ale přetáhli jsme jen pár minut - tak snad to všichni přežili, přesto děkujeme všem aktivním účastníkům a doufáme, že všichni byli se svými předvedenými výkony spokojeni.

    Krátká rekapitulace výsledků:

    badminton vyšší gymnázium + kvarta

    1. místo: Martin Noga a Jakub Kozubek (septima)

    2. místo: Martin Frycz a Richard Lukosz (kvarta)

    3. místo: Eliška Marcalíková a Barbora Zagorová (2.A)

    badminton prima - tercie

    1. místo: Tomáš Jamárik a David Rek (tercie)

    2. místo: Zuzana Pohlová a Barbora Vaštíková (sekunda)

    3. místo: Ondřej Lukša a Adam Rozbroj (sekunda)

    trojkový volejbal - vyšší gymnázium + kvarta

    1. místo: Jankuláři - Vojtěch Záškolný, Jakub Přikryl (oba 2.A) a Tereza Jelínková (sexta)

    2. místo: NWM - Tomáš Kiša, Jakub Gryc, Markéta Sikorová (kvarta)

    3. místo: Maturanti - Bára Lukšová, Natálie Navratová, Tomáš Bosák (4.A)

    lední hokej - vyšší gymnázium + kvarta

    1. místo: Zebra Katz - Jan Zajíček, Adam Slezák, Dominik Audy, Tomáš Maryška (oktáva)

    2. místo: Volžský gambit: Karel Czyž a Dominik Kastl (sexta), Jakub Žabenský (1.A), Richard Sobalík (kvarta)

    3. místo: Výběr hvězd: Jakub Ligocký (3.A), Marcel Brejcha (2.A), David Král a Michal Kubla (oktáva), Vojtěch Balcárek (kvinta)

    Další studenti se na zimním stadionu věnovali volnému bruslení.

    přehazovaná - prima až tercie

    1. místo: Šance (Doležalová Sabina Edita, Gonsiorová Natálie, Kudlová Michaela, Musiolová Kateřina, Plačková Adéla, Táborská Eliška), tercie

    2. místo: Gegoši, prima

    3. místo: Rajčata, sekunda

    Kompletní výsledky turnajů v badmintonu (vyšší i nižší gymnázium), trojkovém volejbalu a ledním hokeji naleznete ZDE.

    AKTUALIZOVÁNO!!! Fotky ze sportovní haly, zimního stadionu a tělocvičně naleznete ZDE - jméno: GFŽ heslo: číslo popisné našeho gymnázia.

     

    Fotografie k článku:

    wp_20171127_11_57_41_pro_1200 - wp_20171127_11_57_37_pro_1200 - wp_20171127_11_11_45_pro_1200 - wp_20171127_11_11_42_pro_1200 - wp_20171127_11_11_31_pro_1200 - pb270168_1200 - pb270166_1200 - pb270165_1200 - pb270163_1200 - pb270162_1200 - pb270161_1200 - pb270160_1200 - pb270157_1200 - pb270155_1200 - Sportovní dopoledne GFŽ - 27. 11. 2017 - vítězové turnaje ve trojkovém volejbalu - vyšší gymnázium a kvarta - 1. místo: tým Jankulářů (Vojta Záškolný, Jakub Přikryl, Tereza Jelínková); 2. místo: tým NWM (Tomáš Kiša, Jakub Gryc, Markéta Sikorová); 3. místo: tým Maturanti (Bára Lukšová, Natálie Navratová, Tomáš Bosák)Sportovní dopoledne GFŽ - 27. 11. 2017 - vítězové turnaje v badmintonu - prima - tercie - 1. místo: Jamárik a Rek (tercie); 2. místo: Pohlová a Vaštíková (sekunda); 3. místo: Lukša a RozbrojSportovní dopoledne GFŽ - 27. 11. 2017 - vítězové turnaje v badmintonu - vyšší gymnázium a kvarta - 1. místo: Noga a Kozubek (septima); 2. místo: Frycz a Lukosz (kvarta); 3. místo: Marcalíková a ZagorováSportovní dopoledne GFŽ - 27. 11. 2017 - badminton - turnaj vyššího gymnázia a kvarty - Sportovní dopoledne GFŽ - 27. 11. 2017 - trojkový volejbal - turnaj vyššího gymnázia a kvarty - Sportovní dopoledne GFŽ - 27.11.2017 - badminton - turnaj primy až tercie gymnázia -


    [zpět]

    školní rok: 2017/2018   datum: 27.11.17   zhlédnuto: 332x   autor: Nováková J.

    Úspěchy, soutěže, turnaje

    21.09
    18
    Vítězky výtvarné soutěže
    V minulém školním roce jsme se zúčastnili výtvarné soutěže Můj sen2018...

    22.06
    18
    Celostátní kolo SOČ v Olomouci
    Jediným zástupcem v celostátním kole SOČ se letos stala Markéta Marosz...

    22.06
    18
    Setkání gymnazistů se zástupci švýcars...
      I v tomto školním roce se studenti gymnázia, kteří se učí německý j...

    Nástěnka

    Páteční volejbal
    20.09.18 přidal: Nováková J. přečteno: 3

    SRDÍČKOVÝ DEN 21.9.2018
    06.09.18 přidal: Konetzná M. přečteno: 24

    FINÁLE FRISBEE - trénink
    20.04.18 přidal: Nováková J. přečteno: 112

    Co se děje ve škole

    20.09
    18
    Ondra Šrámek přednášel o stáži v CERNu...
      V pátek 17. 9. 2018 navštívil naši školu se zajímavou přednáškou, n...

    20.06
    18
    Výuka primy a sekundy ve venkovní učeb...

    11.06
    18
    Ekologická konference
      Již po jedenácté se na naší škole konala celoměstská ekologická kon...

    Předměty

    M DG F CH Bi IVT Z D ČJ AJ NJ FJ RJ ZSV ZEA V