V pátek 2. prosince se v areálu Vysoké školy ekonomické v Praze konal v pořadí již pátý ročník akce Scientia Pragensis, Den vědy na pražských vysokých školách. Tato akce se koná pravidelně a jejím cílem je seznámit mladé lidi s novými objevy na poli vědy a výzkumu.
V rámci doprovodného programu byla pozvána Ústřední komisí SOČ a Talentcentrem při MŠMT i Věra Pastuchová z oktávy. Zde prezentovala výsledky své Středoškolské odborné činnosti v oboru Teorie kultury a umělecké tvorby na téma Odívání na Valašsku.
S touto prací uspěla v celostátním kole Středoškolské odborné činnosti, které se konalo v červnu v Sezimově Ústí. Věrka si přivezla krásné 3. místo a cenu Národního institutu dětí a mládeže Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy v Praze. Také proto byla vybrána z celé řady úspěšných řešitelů a spolu s dalšími dvěma laureáty měla možnost vystoupit na této prestižní akci.