Gymnázium Františka Živného v Bohumíně - Rozvíjej se, žij, studuj u nás

Naše gymnázium disponuje moderními učebnami s dataprojektory, multimediál. tabulemi a audiovizuální technikou

předchozí další ukaž fotky
Pro studenty Pro uchazeče Pro veřejnost
  • úvodní strana
  • o nás
  • historie školy
  • úřední deska
  • kontakt
  • úspěchy, soutěže, turnaje
  • co se děje ve škole
  • exkurze, výlety, kurzy
  • prohlídka školy on-line
  • fotogalerie
  • školská rada a SRPŠ
  • zaměstnanci
  • dokumenty školy
  • projekty
  • English/Deutsch
  • Ekoweb
  • absolventi a zaměstnanci
  • e-tablo
  • inkluze
  • ochrana osobních údajů
  • polytechnické vzdělávání

  • co se děje ve škole

    Sportovní dny

    V pondělí 19. listopadu se v bohumínské sportovní hale konal sportovní den určený studentkám a studentům 1. - 3. ročníku vyššího gymnázia. Týmy jednotlivých tříd se mohly utkat v turnaji badmintonové čtyřhry (mix), malého fotbalu (dvě dívky na hřišti) a basketbalu (dvě dívky na hřišti). Celé dopoledne se vydařilo, všechny turnaje se odehrály, všechny znají své vítěze, kteří obdrželi sladké odměny za předvedené výkony.

    Turnaje v malé kopané, kterého se mohly přihlásit jen týmy, s minimálně dvěmi dívkami (hrajícími), se zúčastnilo šest třídních družstev, které byly rozděleny do dvou tříčlenných skupin, ze kterých nejlepší dva postoupili do dalších bojů o "medaile".

    1. místo: 7!: Vassová, Michnová, Dejová Hromádka, Tichánek (3.A)

    2. místo: SLABKY: Ptošková, Majkrzáková, Adamčík, Balcárek, Stejskal, Čepelák (6.P)

    3. místo: 2.A: Czolko, Kohutek, Nekola, Lenort, Chudíčková, Staníčková, Vachtarčíková, Plutová, Sajko (2.A)

    Turnaj v basketbalu, kde také musely být vždy alespoň dvě dívky se zúčastnilo pět týmů.

    1. místo: 7!: Michnová, Vassová, Dejová, Zágorová, Hromádka, Lišková, Zaškolný

    2. místo: FZYCZOVCI*: Kiša, Bartal, Gryc, Malcová, Dymanusová, Lukosz

    3. místo: DETROITSKÉ ...: Czyž, Czyž, Kastl, Gryc, Nowáková, Rapková

    Největší počet týmů se přihlásil do badmintonového turnaje (čtyřhry, mix, nebo nemix :-)), a to 36 párů, které byly rozděleny do 6 skupin. Do užšího finále postoupili jen první ze skupin, kteří byli doplněni nejlepšími z druhých.

    1.místo: Lukosz Richard, Frycz Martin (5.P)

    2. místo: Zaškolný Vojtěch, Přikryl Jakub (3.A)

    3. místo: Gryc Matěj, Pieklo Ondřej (7.P)

    4. místo: Plutová Tereza, Czolko Daniel (2.A)

    5. místo: Duda Ondřej, Baraniak Marek (5.P)

    6. místo: Adamčík Marek, Balcárek Vojtěch (6.P)

    V pondělí 26. listopadu se v bohumínské sportovní hale konal sportovní den určený žákyním a žákům nižšího gymnázia. Týmy jednotlivých tříd se mohly utkat v turnaji badmintonové čtyřhře (mix), "malého" florbalu (4 na 4, v každém týmu dvě dívky na hřišti) přehazované a minivolejbalu (minimálně jedna dívka na hřišti). Celé dopoledne se vydařilo, všechny turnaje se odehrály, všechny znají své vítěze, kteří obdrželi sladké odměny za předvedené výkony.

    Badmintonového turnaje ve čtyřhře staršího žactva se zúčastnilo 20 týmů (bez ohledu na pohlaví), které byly rozděleny do čtyř skupin. Ze skupiny do "finále" postupoval vždy jen nejlepší tým.

    1. místo: Sochor Matyáš, Jamárik Tomáš (4.P)

    2. místo: Kluz Samuel, Matuška Tomáš (3.P)

    3. místo: Hoffmannová Zuzana, Trachová Mariana (3.P)

    4. místo: Křístek Jakub, Kiška Ondřej (3.P)

    Badmintonového turnaje ve čtyřhře mladšího žactva se zúčastnilo 16 týmů (bez ohledu na pohlaví), které byly rozděleny do tří skupin. Ze skupiny do "finále" postupovaly vždy dva nejlepší týmy.

    1. místo: Obluk Jiří, Doležal (2.P)

    2. místo: Kasanová Eva, Čepeláková Hana (2.P)

    3. místo: Teichmann Lukáš, Zachara Jakub (1.P)

    4. místo: Jurok Vojtěch, Paciorek Jan (2.P)

    Turnaje v minivolejbalu se zúčastnilo 5 týmů, které hrály systémem každý s každým.

    1. místo: Daniel Janus, Rumpel Rostislav, Reková Davida (4.P)

    2. místo: Kudlová Michaela, Gnosiorová Natálie, Táborská Eliška (4.P)

    3. místo: Kubiková Alexandra, Hoffmannosvá Zuzana, Vaštíková Barbora (3.P)

    Malého florbalového turnaje (4x4 na "malé" branky) se zúčastnilo 5 týmů, které hrály systémem každý s každým.

    1. místo: Pudich J., Skala Čepová, Pohlová (3.P)

    2. místo: Sivek, Jurok, Sedlářová, Tkadlecová D. (2.P)

    3. místo: Pudich F., Vrátný, Lindnerová, Kryštofová (1.P)

    Turnaj v přehazované hrály jen čtyři týmy, takže také hráli každý s každým.

    1. místo: PRINCEZNY: Ledwoňová, Dzialová, Čepová, Kovačiková, Pácl, Matuška (4.P)

    2. místo: DŘEVÁCI: Musil, Vrátný, Urbánek, Hübsher, Čupka, Pudich F., (1.P)

    3. místo: PRIMÁNCI: Skalová, Randuchová, Bajdová, Šteblová, Boczková, Gabzdylová, Moldrzyková (1.P)

    Fotografie k článku:

    Sportovní den - vyšší gymnázium - nejlepší basketbalistiSportovní den - vyšší gymnázium - nejlepší fotbalistiSportovní den - vyšší gymnázium - nejlepší badmintonistiSportovní den - vyšší gymnázium - turnaj v badmintonuSportovní den - vyšší gymnázium - turnaj v basketbaluSportovní den - vyšší gymnázium - turnaj ve fotbaluSportovní den - vyšší gymnázium - zahájeníSportovní den - nižší gymnázium - turnaj v badmintonu - starší žactvoSportovní den - nižší gymnázium - turnaj v badmintonu - mladší žactvoSportovní den - nižší gymnázium - turnaj v přehazovanéSportovní den - nižší gymnázium - turnaj ve florbaluSportovní den - nižší gymnázium - turnaj v minivolebalu


    [zpět]

    školní rok: 2018/2019   datum: 02.12.18   zhlédnuto: 27x   autor: Nováková J.

    Dny otevřených dveří

    Sobota - 19. 1. 2019
    9:00 - 12:00


    Úspěchy, soutěže, turnaje

    05.12
    18
    Krajské kolo v plavání = další úspěch...
    Ve středu 5.12.2018 proběhlo krajské kolo v plavání za účasti týmu slo...

    02.12
    18
    Okresní kola v volejbalu - úspěch? ANO...
    Ve dnech 27. a 29. listopadu se konaly v tělocvičně orlovského gymnázi...

    02.12
    18
    Úspěch v okresním kole v plavání
    Dne 23. listopadu 2018 se v karvinském plaveckém bazéně konalo okresní...