Projektový den Finanční svobody

22.6.2022

Ve středu 22. června se kvartáni měli možnost v rámci výuky finanční gramotnosti seznámit s deskovou hrou Finanční svoboda, která je měla naučit, jak správně nakládat s financemi v průběhu produktivní části života, aby si na důchod zajistili dostatečnou finanční rezervu. Na celé dopoledne se proměnili ve finanční poradce, kteří doporučovali dvěma fiktivním rodinám, jak co nejlépe využít dostupné peníze, ale také je měli dovést ke splnění jejich cílů, kterými bylo vlastní bydlení, dovolená a předem určená výše majetku v 60 letech.

Žáci zjistili, že není důležité jen správně investovat, ale také se správně pojistit a pojistit i svůj majetek. Také se jim nevyplatilo střádání hotovosti, protože rodinu navštívil zloděj a veškerou hotovost jim ukradl.

První hru se nakonec podařilo vyhrát pěti dvojicím, ve druhé hře se už žáci poučili ze svých chyb, a počet vítězů se tak navýšil na 8 párů, pouze jeden tým cíle nesplnil, protože se řádně nepojistil, a přišel tudíž již zkraje hry o značnou finanční částku, kterou se mu pak už nepodařilo dohnat.

Věřme, že žáci strávili příjemné dopoledne, a doufejme, že nově získané znalosti uplatní i v reálném životě.

Závěrem děkuji bankéřům z řad kvartánů, kteří již naši školu reprezentovali na městské soutěži a byli cennými pomocníky.

Mgr. Radek Sporysz

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii: https://www.gym-bohumin.cz/cz/o-gymnaziu/fotogalerie/506-projektovy-den-financni-svobody.html

Zpět

Partneři školy