Spolupráce žáků vyššího gymnázia se Slezskou diakonií v Bohumíně
Návštěva žáků vyššího gymnázia ve Slezské diakonii v Bohumíně byla inspirativním propojení světa mladých lidí se sférou sociálních služeb. Žáci měli možnost nahlédnout do zázemí střediska a pochopit, jak diakonie pomáhá dětem se zdravotním postižením. Mnozí žáci zvažují roli dobrovolníků, kde mohou uplatnit svou energii při volnočasových aktivitách, procházkách nebo prostém naslouchání. Pro žáky je to cenná lekce empatie a zodpovědnosti, která jim pomáhá růst nejen lidsky, ale i při budoucím výběru profesní dráhy v pomáhajících profesích.
Mgr. Andrea Nadažyová

