Turnaj v minivolejbalu

Turnaj byl určen žákyním a žákům 6. - 7. tříd bohumínských ZŠ a odpovídajícím ročníkům gymnázia. Jeden tým byl vždy tvořen třemi hráčkami resp. hráči. Hráli jsme na třech hřištích o rozměrech 4,5 x 12 m, které byly rozděleny sítí o výšce 205 cm. Každý zápas se hrál 12 minut čistého času (po šesti minutách si týmy vyměnily strany). Podání muselo být provedeno horním nebo spodním odbitím jednoruč. V průběhu rozehry se mohly používat všechny údery povolené v šestkovém volejbalu, ale bylo zakázáno odehrát první míč přes síť (povinně se hrálo na dva až tři údery!). Žáci všech zúčastněných škol tyto pravidla zvládali, a proto pravidla nemusely být nijak upravována.

Tohoto druhého ročníku turnaje se celkem zúčastnilo 32 hráček a hráčů, kteří vytvořili 10 týmů z toho čtyři dívčích a šest chlapeckých. Chlapci vytvořili jednu skupinu, ve které odehráli 15 zápasů na dvou kurtech (každý s každým), dívky odehrály 6 zápasů na jednom kurtu (také systémem každý s každým). Počasí bylo nás trochu „napínalo“, protože večer a v noci pršelo, tak jsme se dlouho rozhodovali, kde turnaj odehrát, ale nakonec opět vyhrála varianta – školní hřiště gymnázia, i když byl povrch mírně vlhký a klouzal, přesto se turnaj obešel bez zranění. Celé dopoledne bylo polojasno a začalo pršet až po posledním zápasu, tudíž vyhlášení muselo proběhnout v tělocvičně.

Nejlepšími MINIVOLEJBALISTY pro tento rok se stali:

1. místo – Rainbow Banana (ZŠ Masarykova): Jakub Adamík, Petr Nasadil, Marin Kubla

2. místo – Bílí pinguíni (Gymnázium): Matyáš Sochor, Tomáš Jamárik, Daniel Janus

3. místo – Báb al-Mandab (Gymnázium): Daniel Skala, Ondřej Kiška, Tomáš Matuška

4. místo – Bohumínská másla (ZŠ Masarykova)

5. místo – Makeba (Gymnázium)

6. místo – Vádí (Gymnázium)

Nejlepšími MINIVOLEJBALISTKAMI pro tento rok se staly:

1. místo – Šance (Gymnázium): Eliška Táborská, Natálie Gonsiorová, Adéla Plačková

2. místo – Zanzibar (Gymnázium): Anna Ledwoňová, Barbora Vaštíková, Zuzana Pohlová

3. místo – Miluzuaš (Gymnázium): Kudlová Michaela, Lucie Seberová, Zuzana Sivková, Anežka Gernerová

4. místo – ZŠ Masarykova

Ráda bych poděkovala všem účastníkům - hráčům, trenérům, rozhodčím (žákyním 6.P a 2.A), vedení gymnázia za možnost tento turnaj uspořádat, městu Bohumínu za finanční podporu a ŠSK AŠSK při GFŽ za zorganizování celé akce.

Již nyní se těšíme na příští ročník a doufáme ve větší účast škol.

Všem, kterým se minivolejbal zalíbil, nabízím možnost chodit do volejbalového kroužku, který na školním hřišti/tělocvičně probíhá každou středu a čtvrtek od 14 do 15 hodin.

Jana Nováková

Turnaj v minivolejbalu 31. května 2017, na školních hřištích - při zahájení turnaje nám ještě svítilo sluníčko! na vyhlášení jsme se museli ukrýt do tělocvičnyTurnaj v minivolejbalu 31. května 2017, na školních hřištích - průběh turnajeTurnaj v minivolejbalu 31. května 2017, na školních hřištích - průběh turnajeTurnaj v minivolejbalu 31. května 2017, na školních hřištích - průběh turnajeTurnaj v minivolejbalu 31. května 2017, na školních hřištích - průběh turnajeTurnaj v minivolejbalu 31. května 2017, na školních hřištích - průběh turnajeTurnaj v minivolejbalu 31. května 2017, na školních hřištích - stupně vítězek: 1. místo tým sekundy (Šance), 2. místo tým primy (Zanzibar), 3. místo tým sekundy (Miluzuaš)Turnaj v minivolejbalu 31. května 2017, na školních hřištích - stupně vítězů: 1. místo tým ZŠ Masarykova (Rainbow Banana), 2. místo tým sekundy (Bílí pinguíni), 3. místo tým primy (Bab al-Mandab)