Adaptační kurz - prima

Od pondělí 7. září se všichni žáci primy a čtyři vyučující účastní adaptačního kurzu v Horní Lomné (Horský hotel Excelsior).

Po příjezdu a ubytování jsme stihli krátkou předobědovou procházku. Když jsme si po obědě odpočinuli, tak jsme se sešli na místním venkovním hřišti a soutěžili jsme v družstvech. Před večeří jsme soutěže přesunuli ještě do vnitřního bazénu. Den jsme zakončili klidnějšími seznamovacími a kreativními aktivitami.

V úterý nám přálo počasí, a tak jsme vyrazili na celodenní výlet směr Chata Kamenitý - Chata Slavíč a zpět (cca 10,5 km), při kterém jsme stihli složit básničky a hromadně si je zarecitovat. Před večeří jsme ještě využili venkovní hřiště a odhráli turnaj v přehazované. Večer jsme si zahráli živé pexeso, vyhodnotili předešlé soutěže a "napsali písemku" z vědomostí o naší škole a adaptačním kurzu.

Středou nás opět provázelo krásné počasí. Dopoledne jsme využili venkovní hřiště (soutěž Formule 1, soutěže s ringy a míčky) a odpoledne jsme jeli do zážitkového centra URSUS, kde jsme absolvovali program Šelmy Beskyd. Večerní program byl zaměřen na soutěže, které si pro své spolužáky připravili sami žáci a vyhodnocovali jsme uskutečněné aktivity.

Ve čtvrtek jsme už jen balili věci, volili třídní samosprávu a jeli domů.

Z Horní Lomné za všechny zúčastněné pedagožky zdraví

Mgr. Jana Nováková (třídní učitelka primy)


Zpět

Partneři školy