Adaptační kurz 2021

Od 20. září do 23. září byli žáci primy na adaptačním kurzu v Horní Lomné na Hotelu Excelsior. O veškerý program se staraly vyučující tělesné výchovy - Pavla Valuštíková, Gabriela Niedermeier Jelínková a Jana Nováková. Adaptačního kurzu se zúčastnil i třídní učitel Radek Sporysz, který tak mohl poznat svou novou třídu i mimo školní lavice.

Náplní kurzu byly skupinové hry na hřišti, v lese, na bazéně nebo v herně, které byly zaměřeny na týmovou spolupráci, posílení důvěry a vzájemnou pomoc. I přes nepřízeň počasí jsme absolvovali túru na Kamenitý a Kozubovou s geografickou tématikou. Žáci se zúčastnili výukového programu v zážitkovém centru URSUS s názvem Beskydské šelmy a "hráli si" ve vnitřní interaktivní expozici věnované CHKO Beskydy. Při závěrečném hodnocení adapťáku jsme se dozvěděli, že mnohým velmi chutnalo jídlo a výborně se jim spalo, ale hlavně, že se většina žáků primy cítí v novém kolektivu velmi příjemně. Nám vyučujícím zase udělalo radost, že se všichni rádi a aktivně zapojovali do všech aktivit a tím přispěli k pohodovému průběhu celého kurzu.

Mgr. Nováková, Mgr. Valuštíková, Mgr. Niedermeier Jelínková