Sportovní kurz - Jedovnice

Ve dnech 13. - 17. června 2022 se 44 žáků sexty a 2.A zúčastnilo sportovního kurzu v Jedovnici u rybníku Olšovec.

V pondělí jsme se sešli v 8 hodin ráno, abychom naložili zavazadla a kola a mohli vyrazit do kempu Baldovec, kde jsme dvě hodiny zdolávali lezeckou stěnu (věž) a překonávali lanové překážky. Poté se někteří na kolech a ostatní autobusem přesunuli do místa našeho pobytu - kempu Olšovec. Večer jsme ještě obešli celý rybník, abychom se seznámili s okolím, ve kterém jsme v následujících dnech hodlali podnikat různé aktivity.

Úterní den patřil cyklistickým výletům po Moravském krasu, během kterých jsme navštívili Sloupsko-šošůvské jeskyně a nahlédli do Macochy. Na kolech jsme ujeli cca 28 km. Skupina, která zrovna nejela na kolech, se šla podívat na Rudické propadání, které se nacházelo cca 4 km od kempu. Večer jsme sportovali na sportovištích v kempu a udělali jsme si táborák.

Na středeční den byly připraveny aktivity v kempu a jeho okolí - dopoledne se žáci zúčastnili závodu, který jsme nazvali GFŽ RACE. Tento závod byl určen dvoučlenným týmům (zúčastnili se všichni), které plnily pohybové úkoly, na buzolách určovaly azimut, podle kterého se pohybovaly v terénu, musely zvládnout pamětní úkoly, obvazem obvázat palec na ruce ... a hlavně doběhnout do cíle. Nejrychlejší to stihli za dvacet minut, ale ani to nebylo zárukou vítězství, protože za nesplnění úkolů se přidávaly trestné minuty. Všichni obdrželi památeční medaile a tři nejlepší týmy a tým s nejmenším počtem trestných minut i sladkou odměnu a diplom. Odpoledne čekal na žáky další závod, který stejně jako ten dopolední byl určen pro vícečlenné týmy (5) - jednalo se o netradiční triatlon. První disciplínou byl běh - tři žáci museli přesunout paddleboard s pádlem k dalšímu členu týmu, který nemusel plavat, ale na paddleboardu musel překonat asi 100metrovou vzdálenost, štafeta pak byla předána poslednímu z týmu, který musel na kole zvládnout objet vytyčenou trasu, na které musel plnit několik záludných úkolů (slalom, překonání překážky, přenášení předmětů). Každý tým dosáhl v "rozplavbách" čas, který ho následně zařadil do finále A, B, nebo C. Nejrychlejší tři z finále A pak obdrželi diplom a sladkou odměnu. Zájemci se ještě mohli k večeru projet na kolech po místních single trailech a některým se to natolik líbilo, že jeli po večeři ještě podruhé.

Ve čtvrtek jsme se opět pohybovali po okolí na kolech - jeli jsme do ferratového parku Velká Dohoda, kde se téměř všichni svezli na lanovce a zdolávali ferraty vytvořené v bývalém vápencovém lomu. Druhá skupina, která zrovna nebyla na ferratách, se slunila u rybníka nebo v něm plavala, hrála beachvolejbal, nohejbal a ringo. Večer jsme už nakládali kola na přívěs, balili jsme zavazadla, abychom mohli brzy ráno opustit kemp, protože nás čekala ještě "voda".

Náš pobyt v Jedovnici jsme ukončili cca v 8:45, kdy jsme se autobusem přesunuli do Brna (k ZOO), kde na nás čekalo 8 raftů, na kterých jsme splouvali tříkilometrový úsek Svratky, a v průběhu plavby si pro nás instruktor vymyslel několik zábavných dovednostních, ale i rychlostních soutěží. Po převlečení do suchého oblečení jsme už jen sedli do autobusu a nechali jsme se dovézt ke škole, kde na nás už čekala z přívěsu vyložená kola.

Celý kurz nám přálo počasí, užili jsme si spoustu zábavy, mnozí si vyzkoušeli aktivity, které byly pro ně nové a hlavně za všechny zúčastněné pedagogy, kteří program připravovali a zajišťovali věřím, že se žákům kurz opravdu líbil a budou na něj rádi vzpomínat. My budeme.

Mgr. Jana Nováková, za všechny zúčastněné pedagogy


Zpět

Partneři školy