Exkurze 4. A do Prahy

Od pondělí 5. 9. do středy 7. 9. 2022 navštívila třída 4. A hlavní město Prahu. Po uložení zavazadel na ubytování začala exkurze prohlídkou Václavského a Staroměstského náměstí, Židovského města Pražského, Karlova mostu, Kampy a Lennonovy zdi. Poté jsme se přesunuli na Vyšehrad a Slavínský hřbitov. 

Druhý den jsme započali procházkou kolem Senátu a Poslanecké sněmovny ČR, prohlédli jsme si Pražské Jezulátko a vyjeli lanovkou na Petřín. Polovina účastníků zájezdu vystoupala na Petřínskou rozhlednu. Po polední pauze následovala prohlídka katedrály Sv. Víta a Pražského hradu. Poté byl již odpočinek a příprava na divadelní přestavení. Od 19 hod. jsme navštívili muzikálové představení Elefantazie v Divadle ABC. V hlavních rolích se představili Tomáš Klus, Petr Konáš, Tomáš Havlínek a Zdeněk Piškula. Výběr tohoto představení rozhodně nebyl krokem špatným směrem...

Středu jsme začali prohlídkou Národního památníku hrdinů heydrichiády (pravoslavný chrám sv. Cyrila a Metoděje, krypta kostela a expozice). Poslední zastávkou na putování Prahou byla prohlídka Národního muzea.

Všichni zúčastnění se shodli na to, že se exkurze vydařila a nic na tom nezkazil ani fakt s dvouhodinovým zpožděním kvůli větvím na kolejích u Pardubic.

Jan Josiek, tř. učitel

 


Zpět

Partneři školy