Den řemesel v Bohumíně

 

Dne 21. 9. 2022  pořádala na náměstí T. G. Masaryka v Bohumíně Střední škola Bohumín  prezentaci nabízených oborů. Tato každoroční akce bývá cílena především na žáky posledních ročníků bohumínských základních škol a jejich další středoškolské studium.

Přesto se třída kvinta našeho gymnázia této akce rozhodla zúčastnit, neboť chtěli poznat i jiné možnosti vzdělávání svých spolužáků ze základních škol, jejich praktické dovednosti v různých oborech. Naši žáci tak mohli v praxi vidět a vyzkoušet si správnou péči o novorozence, jeho přebalování a oblékání, pozorovali zručné ruce budoucích kadeřnic při pletení copánků a tvorbě různých účesů, seznámili se s  modely vláčků a dověděli se mnoho zajímavých informací o železnicích u nás i ve světě.

Nechybělo ani občerstvení, které připravovali budoucí kuchaři.

Naši žáci tak získali nový pohled na vzdělání na odborných typech středních škol a seznámili se se zajímavými obory, které mají v naší společnosti budoucnost a uplatnění na trhu práce.

Mgr. Magda Konetzná


Zpět

Partneři školy