Gaudeamus 2022

V prvním listopadovém týdnu se po covidové odmlce konal opět jeden z největších celostátních veletrhů vysokých škol u nás.

Studenti oktávy tedy hromadně vyrazili do Brna velmi brzy ráno, aby vše časově zvládli a mohli načerpat nové informace o oborech a vysokých školách, které je zajímají.

Akce byla opravdu masová, přesto velmi dobře organizačně i obsahově zajištěná, naši studenti diskutovali se zástupci vysokých škol, ptali se na nejasnosti ohledně naplněnosti daných oborů,  podmínek přijetí, možností ubytování.

Oktáva byla z této akce nadšená, některým studentům se utvrdilo jejich dosavadní zaměření na určitý studijní obor, jiní si zde našli lepší a pro ně zajímavější možnosti studia, o kterých vůbec nevěděli.

Na stáncích některých vysokých škol s námi hovořili naši absolventi, nyní úspěšní studenti vysokých škol, s úsměvem nás vítali a s nadšením hovořili o náplni oboru, který studují. I toto bylo pro studenty oktávy určitě velmi přínosné a motivační a pro nás, pedagogy, to bylo příjemné setkání s malým kouskem hrdosti.

Citace studentů oktávy:

"Díky Gaudeamu jsem se konečně utvrdila ve své vysněné škole a oboru. Bylo skvělé, že jsem se studentů mohla na cokoliv zeptat a ne pouze číst ,,recenze" na internetu."  

Mgr. Magda Konetzná, Mgr. Jana Pastuchová

 


Zpět

Partneři školy