Lyžařský kurz s prvními ročníky

Od neděle 26. února si žáci prvních ročníků užívají zasněžených svahů v Karlově pod Pradědem. Družstva lyžařů a snowboardistů se zdokonalují v technice jízdy.

První den výcviku všichni zvládli bez úrazu. V úterý jsme si užívali polojasného počasí a skvěle připravených svahů. Středa byla ve znamení běžeckého lyžování - na Ovčárnu nás vyvezl autobus, dál jsme pokračovali na běžkách nebo po svých. Cílem našeho výletu byla chata Švýcárna a někteří zvládli zdolat i Praděd. Zpáteční cesta byla okořeněna závodem, za který ti nejrychlejší večer obdrželi sladké odměny a diplomy.

Ve čtvrtek odpoledne proběhl závod ve slalomu. Nejlepšími lyžaři byla Soňa Kasanová a Matěj Vrátný. Mezi snowboarďáky byla nejrychlejší Veronika Břusková. Všichni účastníci závodu si zaslouží velkou pochvalu, hlavně ti, co až na kurzu stáli poprvé na svahu. Proto byli všiichni oceněni sladkými odměnami, ti nejlepší i diplomy.

V pátek jsme opět za slunečného počasí sjížděli svahy ve skiareálu Kopřivná. 

Mgr. Nováková, Mgr. Konetzná, Mgr. Josiek, Mgr. Valuštíková, Bc. Krejčí

Další fotky najdete ve fotogalerii: https://www.gym-bohumin.cz/cz/o-gymnaziu/fotogalerie/509-lyzarsky-vycvik-pro-prvni-rocnik-a-kvintu.html


Zpět

Partneři školy