Adaptační kurz pro primu

V pondělí 11. září vyrazilo 30 nových žáků primy na adaptační kurz do Horní Lomné.

Po příjezdu do krásného prostředí horského hotelu Excelsior jsme se ubytovali a po obědě se vydali prozkoumat okolní lesy. Během procházky jsme prověřili svou kondici a posbírali pár hřibů. Po svačině jsme již v týmech hráli přehazovanou a plavali v bazénu. Po výborné večeři  nás čekaly večerní aktivity, při kterých jsme ještě lépe poznávali své nové spolužáky.

Úterý 12. září
Ráno nás opět probudilo sluníčko, tak jsme vyrazili na hřiště a pokračovali v týmových hrách a soutěžích. Před obědem jsme si zahráli tichou poštu, kde nás trochu potrápila „LAMA CO BYLA SAMA...“
Po skvělém obědě jsme se vydali do zážitkového centra URSUS, kde jsme plnili různé úkoly a vypracovali pracovní listy. Dověděli jsme se mnoho nového o zvířatech a šelmách, které žijí v této oblasti Beskyd. Po návratu a krátkém odpočinku jsme si někteří ještě zasportovali. Večerní program pak prověřil náš postřeh, rychlost i týmovou spolupráci.  

Středa 13. září
Dnes nás čekal výlet na Kamenitý, na který jsme vyrazili hned po snídani. Po výstupu jsme se občerstvili a vrhli se do dalších soutěží. V lese jsme hledali rafinovaně ukryté lístečky. Ti, kteří z nás byli nejrychlejší, mohli běžet zpátky k chatě, kde jsme měli připravená slova, která jsme museli použít při skládání vtipné básničky. Jako tým jsme pak naše výtvory přednesli a ti nejlepší z nás byli vyhodnoceni. Odpoledne jsme sehráli turnaj v přehazované. Po svačině jsme někteří šli ještě na bazén, my chlapci jsme si dali přátelský zápas ve fotbale, zbývající žáci vytvořili diváckou kulisu nebo hráli ringo a badminton. Při večerním programu jsme si povídali o našich zážitcích a zvolili si třídní samosprávu. Pak přišlo příjemné vyhodnocení her a soutěží, které jsme během celého pobytu absolvovali. Bylo to fajn, ale škola volá…..

Mgr. Gabriela Niedermeier, Mgr. Pavla Valuštíková, Mgr. Jan Josiek


Zpět

Partneři školy