Exkurze do Prahy

Stalo se nepsaným pravidlem naší školy, že studenti posledního ročníku opustí na tři dny školní lavice a vydají se obdivovat krásy hlavního města. A tak se v pondělí 18. září sešla třída 4.A na bohumínském nádraží - cíl cesty byl jasný - Praha!
 
Po příjezdu jsme odložili zavazadla do hostelu Florenc a vydali se k Obecnímu domu, následně jsme prošli Prašnou branou a strávili zbytek dne prohlídkou Starého Města. Večerním programem byla návštěva Stavovského divadla, na jehož prknech jsme mohli sledovat  vývoj komplikovaného vztahu pana Darcyho a Elisabeth. Adaptace slavného románu Pýcha a předsudek byla velmi zdařilá a potěšila nejen ty, kteří mají toto dílo v seznamu své maturitní četby.
 
Následujícího dopoledne se studenti vydali do Židovského muzea a Národního památníku heydrichiády, poté následovala prohlídka Poslanecké sněmovny, kterou zajistila paní poslankyně Andrea Babišová. Byla nám skvělou průvodkyní a poskytla studentům mnoho zajímavých informací.  Naše další kroky vedly do křivolakých uliček Nového Světa, přes nádvoří Pražského hradu či kolem malebných domků Zlaté uličky. Po setmění jsme vyjeli lanovkou na Petřín a zakončili den pozorováním noční oblohy v Štefánikově hvězdárně.
 
Poslední den jsme se vydali na Kampu a procházkou po Karlově mostě jsme se s Prahou jen velmi neradi loučili.
 
Mgr. Jana Kaňoková, Mgr. Jana Moškořová

Zpět

Partneři školy