Svět včel

V pátek 13.10. navštívila třída sekunda Národní zemědělské muzeum v Ostravě, kde pro nás byla připravena výuka na téma Svět včel..
Počasí nám přálo, tak program mohl probíhat venku. Žáci se rozdělili na dvě skupiny. Jedna skupina si nasadila včelařské klobouky a vydala se k včelímu úlu, kde se nejprve dozvěděli o životě včel a poté mohli nakouknout přímo do úlu. Druhá skupina si zatím povídala o produktech, které včely vyrábějí, zahrála si kámen - nůžky - papír a ověřila si znalosti o stavbě včelího těla. Pak se skupiny vystřídaly. Po skončení programu jsme se ještě přesunuli dovnitř muzea a prohlíželi jsme si expozici historických zemědělských strojů, vyzkoušeli jsme si interaktivní prvky a brýle s 3D realitou.

Mgr. Andrea Nadažyová