Tatranské dobrodružství tercie a sexty - den třetí

Poslední den v Tatrách: Rozlučka jako za odměnu!

Všechno krásné jednou končí a náš parádní tatranský výlet utekl jako voda. Dnes nás čekal poslední den, a tak jsme nenechali nic náhodě. Budíček byl neúprosný – už v 6:50 jsme seděli u snídaně, rychle dobalili poslední věci. V 7:50 už sedíme v električce směrem k našemu dnešnímu cíli: Štrbskému plesu. Aby se nám šlapalo co nejlépe, hned po příjezdu jsme hodili batohy do úschovny. Vyrazit „na lehko“ bylo to nejlepší rozhodnutí!

Počasí nám dnes vyloženě přálo. Naše kroky vedly směrem na Popradské pleso. Cesta utíkala v naprosté pohodě, vzduch voněl lesem a sluníčko nás hřálo do zad. Cestou jsme nemohli vynechat návštěvu Symbolického cintorína pod Ostrvou – pietního a nesmírně atmosférického místa.

Následoval okruh kolem samotného plesa. Člověk zkrátka musel zastavovat na každém kroku: fantastické výhledy na okolní majestátní štíty; křišťálově čistá voda a nekonečné focení. Poctivě jsme se pokochali, užili si každý moment.

Cesta zpátky na Štrbské pleso utekla příjemným tempem. Než jsme definitivně zamířili k vlaku, cvakli jsme ikonické skokanské můstky, ulovili nezbytné suvenýry na památku a dali si i zaslouženou zmrzlinu.

Teď už zbývá jen cesta domů. Unavení, ale maximálně spokojení a plní zážitků. Byl to fakt super výlet! Díky, Tatry, zase brzy na viděnou!

Gabka a Jana


Zpět

Partneři školy