Naše gymnázium opět ovládlo Matematického klokana v okrese

Po ovládnutí loňského ročníku Klokana, kdy naši žáci ve třech ze čtyř kategorií zvítězili v rámci okresu, se v letošním ročníku, který proběhl 19. března, podařilo tento úspěch obhájit.

V nejmladší kategorii Benjamín pro žáky 6. a 7. ročníku ZŠ jsme měli 13 zástupců, z nichž se do elitní desítky probojovaly tři žákyně 1.P. Antonie Jurčová obsadila 8. místo, Veronika Siudová 7. místo a Lucie Kupczynová zvítězila. Celkem se v této kategorii utkalo 302 žáků.

V kategorii Kadet pro žáky 8. a 9. ročníku ZŠ jsme měli 2 zástupce ze 4.P. Oběma se podařilo probojovat do první desítky. Klára Benešová vybojovala 4. místo a Miroslav Wąs zvítězil. Celkem se této kategorie účastnilo 254 žáků.

V nejstarší kategorii Student pro žáky 3. a 4. ročníku SŠ nás reprezentovali 2 septimáni, kteří se také umístili mezi deseti nejlepšími. Jakub Gryc se umístil na 5. příčce a Stanislav Wąs zvítězil. Celkem se této kategorie účastnilo 95 středoškoláků.

Děkujeme všem našim reprezentantům za čas, který soutěži věnovali nad rámec běžné výuky, a moc jim blahopřejeme ke skvělým výkonům a vynikajícím umístěním!

Mgr. Radek Sporysz