KVARTA V BLUDIŠTI

Dne 13. 6. 2022 se žáci kvarty vydali do České televize Ostrava soutěžit před televizními kamerami v Bludišti. Soutěžní tým tvořila čtveřice ve složení: Tonda Musil (kapitán), Franta Pudich, Matouš Sosna a Terka Slezáková. Ostatní žáci třídy tvořili aktivní fandící publikum. V dopoledním soutěžním zápolení s týmem ZŠ Hať vyhráli celkem s přehledem. Franta na pohyblivých kládách na lanech vybojoval svou hbitou a rychlou taktikou možnost volby otázek, a tak náš soutěžní tým hravě porazil své protihráče bleskovými odpověďmi. Postup do další soutěže byl jasný.

Odpoledne do České televize přijel na natáčení další soutěžní tým  - tentokrát gymnazisté z Plzně. Soutěž byla velmi vyrovnaná, jistě také již působila na hráče i publikum únava po celém dopoledni. Ve finále byli žáci z Plzně rychlejší v tajence, kterou uhádli, a tím zvítězili. Večer žáci odcházeli ze studia s dobrou náladou, se dvěma bludišťáky v rukou a určitě i s pocitem, že si splnili svůj sen a zvítězili v Bludišti!

Myslím si, že pro celou třídu to byl obrovský zážitek -  vidět práci v natáčecím studiu v reálu, komunikovat s moderátorem, s režisérem či kameramany. Důležitý byl jistě i pocit, že jako třída umí všichni držet při sobě a táhnout za jeden provaz.

Soutěžnímu týmu blahopřejeme a celé třídě děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Magda Konetzná


Zpět

Partneři školy