Páté místo na krajském kole Wolframu

Ve čtvrtek 8. září proběhlo ve Vojenském výcvikovém prostoru Libavá krajské kolo branné soutěže Wolfram, kterou organizovalo Krajské vojenské velitelství Ostrava v rámci projektu Příprava občanů k obraně státu. Naši školu reprezentovalo družstvo ve složení Vojtěch Doležal, Vojtěch Jurok, Jiří Obluk (všichni 6.P) a Eric Trynka (7.P). Tento tým předvedl své dovednosti už v červnu v oblastním kole v Ostravě, v němž vybojoval postup z druhého místa.

Našim žákům letos přálo počasí, a tak mohli zažít neopakovatelnou atmosféru vojenského zápolení ve veřejnosti běžně nepřístupných místech.

Vojáci si pro soutěžící připravili řadu náročných disciplín. Vše zahájila plavba na raftu po vodní nádrži Barnov. Následovala práce s detektorem kovů, zdravověda, silová disciplína, vědomostní test o Ostravské operaci, střelba ze vzduchovky, bojová dráha a topografie. Mezi jednotlivými stanovišti se žáci museli přesunovat během a kromě preciznosti a správnosti splnění úkolů hrál důležitou roli i výsledný čas.

Všechny týmy doběhly do cíle po absolvování náročné trasy obohacené o nevšední zážitky. Navíc si také mohly vyzkoušet laserovou střelnici nebo lukostřelbu či si prohlédnout těžkou armádní techniku.

Naše družstvo vybojovalo v silné konkurenci 5. místo, za což si zaslouží gratulaci.

 

Mgr. Radek Sporysz

 

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii.


Zpět

Partneři školy