Okresní kolo Pythagoriády

V úterý 22. 11. se na našem gymnáziu uskutečnilo okresní kolo celostátní matematické soutěže Pythagoriáda. Již 45. ročník byl určen pro žáky primy až kvarty (6. – 9. ročníků ZŠ). Soutěžící řešili 15 úloh své kategorie, správný výsledek byl hodnocen jedním bodem. Pro získání titulu „úspěšný řešitel“ bylo potřeba získat alespoň 10 bodů.

Celkem se zúčastnilo 21 žáků, z toho 11 z gymnázia, 7 ze ZŠ Skřečoň a 3 z Masarykovy ZŠ.

Úspěšnými řešiteli se stali Amálie Němečková - 3. místo v celém okrese! (Gymnázium Bohumín, 12 bodů) a Erik Pospíšil (10 bodů, Masarykova ZŠ).

Všem žákům děkujeme za snahu při řešení nelehkých úloh a úspěšným řešitelům gratulujeme k dosaženým výsledkům! Během následujících dvou týdnů bude dostupné celkové pořadí za okres Karviná.

Mgr. Jan Josiek