Na Dni finanční gramotnosti jsme neměli konkurenci

V pátek 24. března se na Ekonomické fakultě VŠB-TU Ostrava konal 4. ročník Dne finanční gramotnosti. Jedná se o soutěž pro dvoučlenná družstva žáků středních škol nejen z Moravskoslezského kraje, která sestává ze dvou částí – hry Finanční svoboda a znalostního testu z finanční gramotnosti. Naše gymnázium reprezentoval jeden tým, jehož členy byli Miroslav Wąs (6. P) a Ondřej Lindner (7. P). Kluci absolvovali převážně ve svém volnu přípravu na hru Finanční svoboda, aby byli schopni obstát v silné konkurenci dalších 33 týmů z nejrůznějších středních škol, převážně gymnázií a obchodních akademií, z Moravskoslezského a Olomouckého kraje.

Výsledek se opravdu dostavil – v rámci Finanční svobody nenašli naši žáci přemožitele a s částkou přes 12 milionů korun byli jednoznačně nejlepší.

Ve vědomostním testu, který obsahoval 20 otázek, jež byly vybrány ze zkouškových písemek vysokoškoláků, udělali jen jednu chybu, takže předvedli také nejlepší výkon ze všech týmů.

Jelikož v obou dílčích disciplínách dosáhli excelentních výsledků, suverénně a dle očekávání vyhráli celou soutěž, za což si odnesli 1 000 000,- Kč (bohužel v rozdrcených bankovkách), sluchátka a další drobnosti.

Našim reprezentantům blahopřejeme ke vzorné reprezentaci a přejeme jim, aby podobně skvělý výkon předvedli i ve svém budoucím životě a taktéž zvítězili nad nástrahami opravdového světa financí.

Mgr. Radek Sporysz