Skvělé umístění ve finále Energetické olympiády na ČVUT

Během října se uskutečnilo školní on-line kolo Energetické olympiády. Toho se zúčastnilo 540 tříčlenných týmů středních škol z celé České republiky. Uspělo v něm družstvo studentů naší školy, které ve složení Kryštof Sasoň, Ondřej Kiška (oba oktáva) a Miroslav Wąs (septima) vybojovalo výborné 9. místo. Ve čtvrtek 9. 11. se toto družstvo vydalo do Prahy na Fakultu elektrotechniky ČVUT, aby získali nové poznatky a utkali se s dalšími 24 týmy o celkové vítězství. Po příjezdu jsme se vydali na přednášku pořádanou na půdě Akademie věd ČR (Bezdrátové technologie) a poté okolo Pražského hradu do Dejvic na ubytování na Masarykově koleji. Poté už na FEL ČVUT proběhlo přivítání a také nám byly předány informace k tomu, jak prezentovat a proběhly další organizační nezbytnosti.

V pátek po ránu proběhly přednášky zástupců společností ČEZ, ČEPS, GasNet, ŠkoEnergo, e-on, Seven a ERÚ. Následovalo losování pořadí výběru témat. Na náš tým nezbylo jimi preferované téma, ale zhostili se práce na projektu na téma: „Stáváme se aktivními zákazníky“. Ten měl být hlavně inovativní, s novými myšlenkami, proveditelný a praktický. Na jeho odprezentování mělo každé družstvo (krátké) čtyři minuty, následovala minuta na dotazy poroty. Během prezentace kluci srozumitelně vysvětlili svůj projekt – využití přebytků elektrické energie z fotovoltaických panelů pro počítač na těžbu kryptoměn. Naše družstvo s názvem Electricitas se umístilo na skvělém 5. místě!

Chlapcům moc děkujeme za vzornou reprezentaci školy!

Mgr. Ludmila Hrbáčová, Mgr. Jan Josiek


Zpět

Partneři školy