Celostátní kolo Logické olympiády

V pondělí 4. prosince se v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky konalo celostátní finále Logické olympiády, na němž naše gymnázium opět reprezentoval Miroslav Wąs (7. P), který se na něj probojoval z kola krajského. Záštitu nad republikovým kolem převzala předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Po úvodní zdravici místopředsedkyně Ing. Věry Kovářové čekalo na soutěžící pět hodin namáhání mozkových závitů v rámci čtyř disciplín. Mirek nakonec obsadil vynikající 18. místo z 65 finalistů, což je posun o 32 příček oproti loňskému finále. Při pohledu na celkový počet řešitelů, kteří se letošního ročníku účastnili (17 956), je Mirkův výkon ještě více obdivuhodný.

Mirkovi moc děkujeme za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme mu k nádhernému umístění!

Mgr. Radek Sporysz