Praktická výuka zoologie
Žáci objevují fascinující svět měkkýšů díky starobylé školní sbírce
Žáci 2.A a 6.P zažili den plný objevování a učení, když se pustili do poznávání rozmanitého světa měkkýšů. Díky bohaté školní sbírce ulit a lastur měli jedinečnou příležitost na vlastní oči spatřit krásu a rozmanitost těchto fascinujících živočichů. Prohlíželi si ulity plžů, lastury mořských mlžů, které je zavedly nejen do podvodního světa, ale i do historie přírody.
Tento zážitek však nebyl jen vizuální. S pomocí starobylých lihových preparátů žáci objevili i detaily měkkýšů, které by jinak zůstaly skryté. Tyto historické kousky se staly cenným zdrojem informací a umožnily žákům nahlédnout hlouběji do anatomie a života měkkýšů.
Společně si doplnili znalosti a objevili, jak velkou roli měkkýši hrají v přírodním ekosystému i v lidském životě. Tento den byl pro žáky nejen vzdělávací, ale také inspirativní, protože jim ukázal, jak může příroda vyprávět své příběhy, pokud jim dáme šanci naslouchat.
Mgr. Jana Pastuchová